Založ si blog

Ondrej Dostál a detská psychologička zrušili kúrenie v Starom Meste

Cca.6000 obyvateľov Starého Mesta príde 1.12. o kúrenie a dodávku teplej vody.

O čo vlastne ide? Staré mesto je vlastníkom tzv. poslednej míle rozvodov tepla, čiže rúr ústredného kúrenia a kotolní, ktoré idú do bytových domov. Mestská časť ako majiteľ môže slobodne rozhodnúť o tom, komu tieto rozvody prenajme a ten bude v nich kúriť. Samozrejme firma musí mať na túto činnosť licenciu a nakoľko trh s teplom je regulovaný, tak aj schválený cenový výmer od úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Ergo mestská časť rozhoduje o cene prenájmu a URSO o cene tepla. Súčasný prenájom končí 30.11.2015, v prípade nepredĺženia je firma povinná rozvody bezodkladne vrátiť mestskej časti. V prípade že firma bude kúriť len o deň dlhšie bez vzťahu k majetku, URSO jej udelí pokuty a odoberie licenciu. Miestni poslanci opojení mocou, však najprv predĺžili prenájom firme Termming na ďalších 10 rokov, a o mesiac nato, prenájom zrušili na návrh Ondreja Dostála. Bez toho aby mali vybratého nového dodávateľa. Problémom je podľa nich vysoká cena tepla na ktorú sa sťažujú občania. V diskusii na miestnom zastupiteľstve dňa 27.10. vystúpili DVAJA z nich. PhDr.Ľubica Sládeková je známa z médií ako detská psychologička, ktorá radí ako vychovať jedináčika, vysvetliť deťom že darčeky nenosí ježiško , alebo ako s oteckami po rozvode. Tu sa však premenila na odborníčku na tepelné hospodárstvo, vo svojom vystúpení dokonca navrhovala lehoty a úpravu zmluvných vzťahov. Noty dostala od poslanca Miroslava Kollára, známeho protestami proti spoplatneniu parkovísk pri bratislavských nemocniciach. Málokto si už pamätá, že tento pán pracoval ako vedúci kancelárie Národnej Rady a na vysokom poste Úradu Vlády počas vlád Vladimíra Mečiara.

Ďalší odborník Matej Vagač sa možno s dobrým úmyslom, no ako neprávnik vyjadril, že zákon nepripúšťa možnosť, že by sa nekúrilo. Dostál poskytol médiám vyjadrenie, že ide len o také strašenie. URSO ústami hovorcu Starému Mestu odkázal, že sa jedná o ich problém. „Tento problém za Staré Mesto ako majiteľa rozvodov nevyrieši nikto a žiadna legislatíva s riešením takýchto situácií ani neuvažuje.“ Cnie sa snáď Ondrejovi Dostálovi za bývalým režimom? Lebo vtedy sa štát postaral…

Kto vyberie nového dodávateľa? Páni a dámy čo ste dňa 27.10. hlasovali za zrušenie: Bútora, Domorák, Dostál, Kollár, Ležovičová, Muránsky, Nicolsonová, Osuský, Palko, Párnická, Remišová, Satinská, Uličná, Vagač, Ziegler.  Vy máte nejakého? Oslovil Vás niekto s „lepšou ponukou“? Alebo ste len zaslepení blížiacimi sa voľbami a chcete sa blysnúť pred kamerami? Uvedomujete si, že keby ste dodávateľa mali, tak potrebujete zvolať mimoriadne zastupiteľstvo a tzv.osobitný zreteľ musí úradne visieť min 15 dní vopred? Staromešťania ostanú 1.12. bez kúrenia a teplej vody a vy budete za babrákov. Ľudia si to nezaslúžia, Vy áno.

P.S. : cena nájmu rozvodov je nepriamo úmerná cene tepla, keďže prevádzkovateľ si môže nájom do ceny zarátať a URSO mu to schváli. To znamená že cenu teoreticky môžete znížiť tak, že to dáte firme zadarmo a budete to vlastne dotovať cez fondy opráv. Tu je však otázka, či tak nebudú porušené povinnosti pri správe majetku… Páni poslanci, ak sa v tom nevyznáte spýtajte sa detskej psychologičky :-))) A tí z Vás, ktorí kandidujú do parlamentu, tým úprimne želám neúspech. Keď budete takto diletantsky spravovať štát, tak nepotrebujeme ani migračnú krízu aby sa to tu zrútilo.

Sladekova

Detská psychologička PhDr.Ľubica Sládeková vysvetľuje poslancom Starého Mesta ako postupovať pri uzavretí zmluve o kúrení. Po jej vystúpení to poslanci zhodili…

Miešať cyklistov a chodcov nie je vždy riešenie

02.06.2016

Včera sa skončil tohtoročný mesiac – do práce na bicykli 2016 s historicky najväčšou účasťou. Začal sa nešťastne - smrťou cyklistu. Rekordný počet cyklistov priniesol zrejme aj iné viac »

Pravica vládu bez Fica ani nechce

03.03.2016

To, čo sa deje na pravej strane politického spektra pár dní pred voľbami musí každého neficovoliča napĺňať čistou frustráciou. Pre ilustráciu si stačí napríklad pozrieť tieto ukážky viac »

Zmarí Aliancia za rodinu slobodné parlamentné voľby?

09.02.2016

V týchto dňoch vrcholí predvolebný boj, vyplavuje sa všetka špina, vyberajú sa kostlivci zo skríň. Pod týmto hurhajom sa pripravuje masívna akcia v štýle pochodu za život, ktorú opäť organizuje viac »

pole, vidiek, dedina

Poslanci schválili zmeny v zákone o nájme poľnohospodárskych pozemkov

18.10.2017 14:39

Národná rada SR schválila novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov.

peniaze, euro, hypotéka, dom

Slovákov najviac zaťažujú náklady na bývanie

18.10.2017 14:36

Dospelá osoba zaplatí na Slovensku za elektrinu, vodu, plyn a kúrenie v priemere 190 eur mesačne.

nemocnica, zdravotná sestra, pacient, lekár

Pôrodník, ktorý sa priznal k fackovaniu rodičky, dostane výpoveď

18.10.2017 14:34

Pôrodník v dokumentárnom filme hovoril o tom, že tehotná žena bola hysterická a dal jej facku, aby ju upokojil. Tvrdil tiež, že tento spôsob sa používa bežne.

Babiš, plagát

Český expert: Buď ANO alebo predčasné voľby

18.10.2017 14:00

Neistota. Takto označuje situáciu pred voľbami do Poslaneckej snemovne, ktoré sa konajú už v piatok a sobotu, známy znalec českej politickej scény Jan Herzmann.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 29
Celková čítanosť: 312139x
Priemerná čítanosť článkov: 10763x

Autor blogu

Kategórie